Pirmoji Lietuvos akušerių sąjungos nuotolinė konferencija

Paskelbtas  karantinas ir prarasta galimybė organizuoti renginius trumpam sutrikdė planuotą veiklą. Lietuvos akušerių sąjunga (LAS), negalėjusi suorganizuoti konferencijų, skirtų paminėti tarptautinei akušerių dienai (gegužės 5 dieną- tarptautinė akušerio diena), atkurtos LAS veiklos 30-mečiui (1990 kovo mėn. atkurta LAS),  Taptautiniams akušerių ir slaugytojų metams (2020 paskelbti akušerių ir slaugytojų metais)…LAS Kauno krašto pirmininkės Ingridos  Poškienės iniciatyva sukvietė akušeres birželio 9 dieną nuotolinę konferenciją.

Tai pirmoji Lietuvos akušerių sąjungos organizuota  nuotolinė konferencija.

Konferencija „COVID – 19 infekcijos iššūkiai akušerio darbo praktikoje“ buvo skirta aptarti šių dienų aktualijoms.

Nors konferenciją inicijavo LAS Kauno kraštas, galimybę dalyvauti turėjo  akušerės iš visos Lietuvos.

Labai svarbia ir aktualia informacija pasidalijo gydytojai akušeriai ginekologai. Pranešimą skaitė „Nėščiųjų priežiūra COVID – 19 infekcijos pandemijos laikotarpiu“ prof. dr.  Meilė Minkauskienė, kuri pateikė pačius naujausius duomenis apie nėščiųjų priežiūrą esant COVID – 19 infekcijai, apie  pavojus ir galimus užsikrėtimo būdus nėštumo metu tiek pačiai nėščiajai, tiek vaisiui. 

Prof. dr. Mindaugas Kliučinskas skaitė pranešimą „Gimdymo stacionaro darbo ypatumai pandemijos laikotarpiu“. Jis  pasakojo apie darbo organizavimo principus pandemijos metu teikiant akušerines paslaugas nėščiosioms, gimdyvėms bei  moterims ir naujagimiams po gimdymo.

Akušerės Vilma Damijonaitienė  drąsiai kalbėjo apie iškilusius iššūkius pandemijos metu dirbant ir bendraujant su gimdyvėmis Kauno klinikinėje ligoninėje, kuri buvo paskelbta centru COVID – 19 infekcijos atveju ne tik Kaune, bet ir visoje Kauno apskrityje. Ligoninė sulaukė pacienčių net iš Vilniaus ir Ukmergės. Pristatė video pranešimą apie akušerio praktiką izoliacinėse palatose.

Kaip sekėsi susidoroti su iššūkiais akušerio darbe dalijosi ir LSMUL Kauno klinikose Gimdymo skyriuje dirbanti akušerė Judita Aniulytė. Pasakojo kokie  tiesioginiai 

Konferencijos pabaigoje akušerė Ieva Girdvainienė iš Vilniaus gimdymo namų pristatė Lietuvos akušerių sąjungos projektą  „Graži gimdyvių patirtis gimdymo stacionare“, kuris bus vykdomas 6 Lietuvos gimdymo paslaugas teikiančiuose stacionaruose, bus kuriami filmukai ir ruošiama paveikslų paroda. Laimingos mamos pasakos apie  gražias gimdymo patirtis, didindamos moterų  pasitikėjimą akušerio profesija,  padėdamos suprasti kokia svarbi šiame gyvenimo virsme yra akušerio pagalba.

Projekto ambasadorė žurnalistė Daiva Žeimytė Bilienė. Sumanytoja Lietuvos akušerių sąjunga, bendradarbiaudama su Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija. 2020 01 13 pasirašyta sutartis įgalina realizuoti projektą kartu su foto menininkais A. ir T. Razauskais.

Akušerių susidomėjimas buvo didžiulis. Konferencijos dalyvės ne tik nuotoliniu būdu stebėjo/klausėsi, bet ir aktyviai dalyvavo užduodamos klausimus, dalyvaudamos diskusijoje.

Džiaugiamės, kad išdrįsome surengti nuotolinę konferenciją. Pamatėme, kad ir tokio formato konferencijos yra patrauklios ir patogios. Juk dažnai ne visoms pavyksta dėl didelio užimtumo ir atstumo atvykti į Kauną ar kitus miestus.

Ačiū už galimybę joje dalyvauti konferencijų organizatoriui „Eventas“. Jo dėka konferencija buvo sklandi tiek techniniu požiūriu, tiek organizuojant. Džiaugiamės, kad Sveikatos priežiūros ir farmacijos  specialistų kompetencijų centras suteikė galimybę gauti kvalifikacijos tobulinimą  žyminčius sertifikatus. Nuoširdžiai dėkojame prof. R. Nadišauskienei už akušerių bendruomenei skiraimą nuoširdų dėmesį ir  rūpestį tobulinant profesinius gebėjimus.

Manome, kad konferencija tikrai pavyko. Susidomėjimas buvo didelis, nes dalyvavo 180 akušerių.

Supratome, kad  išmokome bendrauti ir nuotoliniu būdu. 

Manome, kad ateityje būtų galima organizuoti ir nuotolines konferencijas.

LAS Kauno krašto pirmininkė 

LSMUL KK Akušerijos ir ginekologijos klinikos 

Slaugos vadovė, akušerė Ingrida Poškienė.

LAS prezidentė, VšĮ Kauno klinikinės ligoninės 

Akušerijos  ginekologijos sk. vyresn. akušerė Ilona Joneliūnienė