Lapkričio 17d. Lietuva kartu su visu pasauliu minėjo Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną.

Kaip ir kasmet rūpesčiu ir dėmesiu apgaubėme neišnešiotų naujagimių susilaukusius šeimas, dėkojome medicinos darbuotojams ir personalui už kasdieninį, atsidavimo kupiną, 24/7 nepertraukiamą darbą. 

AČIŪ visiems, padedantiems mūsų mažiesiems kovoti už gyvybę ir augti. 

Lietuvai labai pasisekė turėti 2 aktyvias tėvų organizacijas. Norime pasidžiaugti, kad dar pirmojo karantino laikotarpiu, kai, dėl savaime suprantamų priežasčių, ligonių lankymas buvo neleidžiamas/ribojimas, siekdami pagerinti prieigą prie kokybiškos pagalbos slaugančioms mamoms/jų artimiesiems, ėmėmės skubių veiksmų. Iki šiol mūsų pagalba buvo orientuota į tiesiogines konsultacijas (socialinio darbuotojo konsultacijos, emocinis palaikymas, savitarpio pagalba), vykstant pas šeimą į gydymo įstaigą. Paankstinome ,,Neišnešiotukų pagalbos linijos“ įkūrimą ir paslaugą pradėjome teikti socialiniame tinkle (projektas inicijuotas 2020 m. sausio mėn.). 

,,Neišnešiotukų pagalbos linija“ – tai konsultacijos internetu (,,Chat“) neišnešiotų kūdikių susilaukusioms šeimoms, esančioms krizinėje situacijoje, gimus vaikeliui, jo negalios, netekties atvejais ir/ar šeimai grįžus iš ligoninės į namus. Tai patogi ir lengvai prieinama nemokama emocinė pagalba kiekvienai šeimai, gyvenančiai Lietuvoje arba užsienyje. 

Konsultacijas teikia kompetentingos mamos savanorės, pačios auginančios per anksti gimusius vaikus, baigusios 8 sav. trukmės mokymus.

Vakar Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos proga, ši linija persikėlė į naują https://padeduaugti.lt platformą, užtikrinančią besikreipiančiojo anonimiškumą ir greitus atsakymus į rūpimus klausimus. Platforma įkurta geros valios žmonių ir įmonių paramos dėka. 

Laukia ir daugiau naujovių – dar šiais metais, baigusios mokymus, prie savanorių komandos prisijungs dvi šeimos gydytojos ir teiks neatlygintinas konsultacijas. 

Pirkinių krepšelis