Perinatologijos integruotos sveikatos priežiūros komiteto vadovo kreipimasis.

Gerbiami vadovai,

prašome Jūsų užtikrinti, kad sveikatos priežiūros specialistai, stacionare esančios nėščios ir gimdyvės bei neišnešiotus naujagimius prižiūrinčios mamos gautų reikiamą kiekį asmens apsaugos priemonių: pirštinių, medicininių kaukių ir FFP2 ar FFP 3 respiratorių, priklausomai nuo epidemiologinės situacijos gydymo įstaigoje. Taip pat prašome, kad medicinos personalas būtų reguliariai tikrinamas dėl galimo užsikrėtimo. 
Akušeriai ginekologai, neonatologai, anesteziologai, akušerės, slaugytojos – visa perinatalinė komanda dirba, teikdami beveik visas paslaugas, pradedant didelės rizikos nėščiųjų perinataline priežiūra, chromosomų anomalijų patikra ir baigiant gimdymu, naujagimių būklės vertinimu ir neišnešiotųjų bei sergančių gydymu. 
Todėl komiteto vardu prašome, kad iš Lietuvą pasiekiančios 1 800 000 FFP2 respiratorių siuntos bent 6500 būtų skiriama stacionaruose esančioms nėščiosioms ir gimdyvėms, ir bent 4500 vnt. medicinimiam personalui apsaugoti. Įsipareigojame, vadovaujantis objektyviais kriterijais, aktyviai talkinti priemonių paskirstymą Perinatologijos centrams ir gimdymo priežiūrą teikiančioms įstaigoms, atsižvelgiant į teikiamų paslaugų apimtis.

Pagarbiai,
Perinatologijos integruotos sveikatos priežiūros valdymo komiteto pirmininkė
Prof. Rūta Nadišauskienė

Pirkinių krepšelis